Kościół pw. Marii Magdaleny
Kościół rzymskokatolicki
Dodaj zdjęcie tego miejsca
Kościół parafialny pw. Marii Magdaleny w Brzyskach, którego parafia pochodzi prawdopodobnie z połowy XIV wieku, choć brak dokumentu erekcyjnego. Pierwsze pisemne wiadomości o drewnianej świątyni pochodzą z drugiej połowy XV wieku. Obecną murowaną budowlę wzniesiono w latach 1867–1879. W 1949 roku Stanisław Szmuc wykonał polichromię kościoła, którą odnowiono w 2010. W ostatnich dekadach przeprowadzono gruntowne remonty: w 1997 wymieniono pokrycie dachowe na blachę miedzianą i odnowiono elewację, a w 1998 odrestaurowano kamienny cokół wokół świątyni.
- Adres
- Brzyska
- Wyznanie
- Kościół rzymskokatolicki
- Nabożeństwa
- Nd 7:00,09:00,11:30,14:45
- Diecezja
- diecezja.rzeszow.pl
- Więcej
- Wikipedia / Wikidata
- Nawigacja
- Otwórz w Google Maps
Miejsca kultu w pobliżu
- Sanktuarium Chrystusowego Krzyża i Matki Bożej Królowej Pokoju w Liwoczu Kościół rzymskokatolicki 2.6 km
- Kościół pw. św. Maksymiliana Kolbe Kościół rzymskokatolicki 3.2 km
- Kościół pw. Przemienienia Pańskiego Kościół rzymskokatolicki 3.3 km
- Kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Kościół rzymskokatolicki 3.6 km
- Kościół pw. Świętej Anny Kościół rzymskokatolicki 3.7 km
- Kościół pw. św. Michała Archanioła Kościół rzymskokatolicki 3.7 km