Kościół pw. Matki Bożej Różańcowej
Kościół rzymskokatolicki
Dodaj zdjęcie tego miejsca
Parafia erygowana w 1945 roku na terenie Zamojsc, Zabłotek i Olszynki. Powstała na wydzielonym terenie parafii Radymno i Wacławice. Początkowo funkcjonowała w dostosowanym spichlerzu poświęconym w 1945 roku. Po pożarze kościoła w 1972 roku wzniesiono nową murowaną świątynię poświęconą w 1974 roku i konsekrowaną w 1980 roku. Na terenie parafii funkcjonuje również kościół filialny w Zabłotkach, wzniesiony w latach 1983–1990 według projektu arch. Jana Rządcy, poświęcony w 1990 roku.
- Adres
- Zamojsce
- Wyznanie
- Kościół rzymskokatolicki
- Nabożeństwa
- Nd 07:30, 11:00
- Więcej
- Wikipedia / Wikidata
- Nawigacja
- Otwórz w Google Maps
Miejsca kultu w pobliżu
- Kościół pw. Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Wspomożenia Wiernych Kościół rzymskokatolicki 1.7 km
- Kościół pw. Matki Bożej Bolesnej Kościół rzymskokatolicki 1.9 km
- Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Zadąbrowiu Kościół rzymskokatolicki 2.4 km
- Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej Kościół rzymskokatolicki 2.8 km
- Kapliczka szwedzka Kościół rzymskokatolicki 3.0 km
- Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski Kościół rzymskokatolicki 3.8 km